Active Beauty
Aktív életmód&egészséges étrend
Szöveg:
olvasási idő: min
Amit mindenképp pótolni kell

Aktív életmód&egészséges étrend

A rendszeres testmozgás rendkívül fontos, hiszen kiemelkedő szerepe van az egészségmegőrzésben. Mivel azonban sportolás közben több tápanyagot használ fel a szervezet, fokozottan kell figyelni a gyorsan ürülő készletek visszatöltésére. Ezek közül is az alábbi ötre különösen.

Vas
A vas a hemoglobin része, így központi szerepe van szervezetünk oxigénellátásában és az energiatermelésben. Sportolás közben a verejtékezés következtében sok vasat veszítünk, ezért is kell fokozott figyelmet kell szentelnünk annak pótlására. Ez azt jelenti, hogy a rendszeresen sportolóknak naponta kb. 1 milligrammal több vasra van szükségük.

Magnézium
A magnézium nagyon fontos a vázizomzat, a szívizom és az idegrendszer számára. Amennyiben nem juttatod a szervezetedet elegendő magnéziumhoz, izomgörcseid lehetnek, továbbá gyomor- és bélrendszeri panaszok is kialakulhatnak. A sportolók rengeteg magnéziumot veszítenek izzadás közben, amit célzott és kellően színes táplálkozással tudnak kiegyenlíteni.

10 TIPP, HOGYAN VEGYÜK RÁ MAGUNKAT A MOZGÁSRA



D-vitamin
A D-vitaminnak a kalciumháztartásban van kiemelkedő szerepe, így az egészséges csontszerkezetért felelős. Ezen kívül izomépítő hatása van, továbbá javítja az oxigénfelvételt, aminek köszönhetően megnő a szív- és tüdőrendszer terhelhetősége. Ha figyelsz a D-vitamin bevitelére, akkor nem csak a teljesítményed fog érdemben javulni, hanem izmaid regenerálódása is felgyorsul. Mivel élelmiszerekkel sok esetben nem tudsz elegendő D-vitamint bevinni, szükségessé válhat táplálékkiegészítők szedése. Ennek megkezdése előtt azonban mindenképp ajánlott egy orvossal vagy táplálkozástudományi szakemberrel egyeztetned – aki első lépésként elküld majd egy vérvételre.
Folsav
A folsavnak a vérképzésnél van központi szerepe. Amennyiben hiányt szenved belőle a szervezet, anémia léphet fel. A folsav hiányát mindenféleképpen kezelni kell, hiszen annak szintje befolyással van a teljesítőképességre. Táplálékkiegészítőt azonban csak abban az esetben ajánlott szedned, ha bizonyított a folsavhiány – ennek kiderítésében szintén egy szakember lesz a segítségedre.

TIPPEK A KARCSÚ ALAK MEGTARTÁSÁHOZ



Cink
A cink aktiválja az energia-, szénhidrát- és zsíranyagcsere enzimjeit, továbbá hatással van a növekedési folyamatokra. Kiegyensúlyozott étkezés esetén ritkán lép fel cinkhiány, de intenzív, heti 20 órát meghaladó sportolás mellett érdemes kontroll alatt tartani ennek szintjét is, ugyanis a fokozott verejtékezés kimossa a cinket a szervezetből.
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.