Active Beauty
4 klasszikus fejlesztőjáték
Szöveg:
olvasási idő: min
Irány a játszótér!

4 klasszikus fejlesztőjáték

Ha csak a gyerekeken múlna, minden idejüket a játszótéren töltenék. Ennek a kívánságuknak pedig szülőként – amikor csak lehet – tegyünk eleget, hiszen az ott található játékok és eszközök sokoldalúan fejlesztik őket.

Hinta
Nincs olyan gyerek, aki ne imádna hintázni. Ez pedig már a legkisebbekre is igaz. Ez a tény többek között annak köszönhető, hogy a hinta ritmikus mozgása nem csak a félelmek leküzdésében segít, hanem a feszültséget is remekül oldja, így segíti a gyermekeket a megnyugvásban. Ezen kívül fejleszti az egyensúly- és a ritmusérzéket, a mozgáskoordinációt, a finommotorikus mozgásokat és a térérzékelést. A hintázás még a figyelemzavaros vagy tanulási nehézségekkel küzdő gyerekek problémáin is képes enyhíteni, ugyanis stimulálja az agykérget, ahol az agy koncentrációért felelő része van.
Ritkán előfordul, hogy egy gyerek fél a hintázástól, ami utalhat arra, hogy valamilyen zavar van az egyensúlyérzékelésénél. Ha több próbálkozás után sem kedveli meg a hintázást, akkor kérjünk segítséget egy szakembertől, aki kiderítheti, hogy mi áll ennek a problémának a hátterében.

Bilitréning: 6 tipp a pelenka elhagyásához



Libikóka
A libikóka a hintához hasonló pozitív hatásokkal bír, így ennek a használata is ajánlott, ha fejleszteni szeretnéd gyermeked egyensúlyérzékét, finommotorikus mozgásait, ritmusérzékét vagy mozgáskoordinációját. A gyerekeknek meg kell találniuk a libikóka billenési pontját, ami nem csak koncentrációt és egyensúlyozást igényel, hanem a szemek és lábak együttes koordinálását is. Ezen kívül a libikókázás megtanítja a gyerekeket alkalmazkodni másokhoz, hiszen ezt a játékot nem egyedül, hanem ketten mozgatják.
Mászóka
Ennek a játéknak egyik nagy kihívása, hogy a gyerekeknek előre meg kell tervezniük a mozgásukat, hiszen nem mindegy, hogy a következő pillanatban hova teszik a kezüket és a lábukat. Ennek köszönhetően folyamatosan gondolkozniuk kell, fejlődik az egyensúlyérzékük, továbbá a szemek és a kezek, illetve a szemek és a lábak együttes koordinációja is. Természetesen a gyerekek izmainak az erősítése is fontos szempont, így jó hír, hogy a mászóka használatának köszönhetően erősödik a karjuk, a hátuk, a lábuk és a csípőjük izomzata, továbbá normalizálódik az izomtónus, és javul a testtartás.
A mászókázás rendkívül összetett mozgásokat igényel, így az előbb felsorolt pozitív hatásokon kívül javítja az észlelést, a figyelmet, a koncentrációt, az érzékelést, az egyensúlyt és a mozgástervezést. De az sem elhanyagolható tény, hogy a gyermekek előtt található akadályok leküzdése jelentősen növeli az önbizalmukat.

SOS tippek válogatós gyerekhez


Csúszda
Sok gyereknek a csúszda az egyik kedvenc játéka, hiszen a lecsúszás okozta öröm társul a mászás kihívásaival. Ezeken kívül javul az egyensúlyérzék, a testérzékelés, a koordináció, illetve segíti a magasság és a mélység megértését. A csúszás alatt érzett felhőtlen öröm hatására a gyermekek azonnal újból felmásznak a létrán, hogy lecsússzanak, így rövid időn belül alaposan elfáradnak, és még az izmaikat is erősítik az állandó mászásnak köszönhetően.
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.