Active Beauty
5 gyors és eredményes módszer a feszültségoldásra
Szöveg:
olvasási idő: min
Stresszkezelés hatékonyan

5 gyors és eredményes módszer a feszültségoldásra

Mindannyian örülnénk, ha kevesebb stressz érne bennünket, de ez a hétköznapok sűrű időbeosztása és az állandó rohanás miatt ez nem igazán megoldható. Ám szerencsére ma már rengeteg hatásos stresszoldó technika közül választhatunk, melyek könnyen beiktathatóak a mindennapokba. Érdemes több lehetőséget kipróbálni, hogy megtaláljuk a számunkra megfelelő megoldást.


A legjobb rövid távú stratégiák

Bár kétségkívül a leghatékonyabb stresszlevezető a sport, valamint a jóga és a meditáció, ezekre időt kell szakítani, és nem gyakorolhatjuk őket bárhol bármikor. Most azonban olyan praktikákat mutatunk, amelyek szinte azonnal megkönnyebbülést hoznak.



Légzés

Amikor egy munkahelyi vagy családi szituáció kapcsán idegesek leszünk, vagy összetűzésbe kerülünk valakivel, azonnali robbanás helyett érdemes egy stresszoldó légzéstechnikát bevetni. A tudatos légzés percek alatt megnyugtathatja a testet és az elmét. Vonjuk ki magunkat a szituációból, vonuljunk egy kicsit félre, majd egy pillanatra „kapcsoljuk ki” az agyunkat, és kizárólag a légzésünkre koncentráljunk. Szívjuk be a levegőt az orrunkon, belégzés közben lassan számoljunk háromig. Gondoljunk arra, hogy a levegő szétárad a testünkben, és eljut minden porcikánkba. Tartsuk bent pár másodpercig, majd kilégzéskor képzeljük el, hogy a bennünk lévő feszültség a levegővel együtt távozik. Végezzük el akár kétszer-háromszor egymás után a gyakorlatot.


Zene

A zene ereje kétségbevonhatatlan, hiszen képes azonnal befolyásolni a hangulatunkat. Ha munkavégzés után az autóban vagy a buszon meghallgatjuk a kedvenc számainkat, akkor jókedvűen érkezhetünk haza vagy a gyerekért az iskolába. A zene pár perc alatt elfelejtetheti velünk a gondjainkat, és boldog emlékeket, vidám pillanatokat idézhet fel, így érdemes a mindennapok részévé tenni.


Rövid séta

A friss levegőn tett séta feltölt, energizál, és kiválóan oldja a stresszt. Egy stresszes napon érdemes egy megállóval előbb leszállni a buszról és hazasétálni, levinni még egy körre a kutyát, vagy akár a munkahelyi ebédszünetet a közeli parkban tölteni.

Aromaterápia

Kutatások szerint bizonyos illatok képesek megváltoztatni az agyhullámok aktivitását, és csökkenthetik a stresszhormonok szintjét a szervezetben. Egyes aromaterápiás illóolajok nyugtatóan hatnak az idegrendszerre, segítenek, hogy kikapcsolódjunk, energikusabbnak, kipihentebbnek érezzük magunkat. A levendula, a bergamott, a cédrus, a szantálfa, a narancs, a citromfű és az ilang-ilang illóolajok mind nyugtató, stresszoldó hatással bírnak. Az illóolajakat napközben is használhatjuk – például a csuklónkra csepegtetve.

Nevetés

„A nevetés gyógyít” – szokták mondani, és valóban a jókedvnek, vidámságnak számos pozitív hatása van a szervezetre. A szívből jövő nevetéssel a feszültség is enyhíthető, ezért érdemes több humort csempészni a mindennapokba. Akár vicces videók nézésével, jópofa podcastek hallgatásával, humoros szituációk felidézésével, vagy azzal, hogy igyekszünk olyan emberekkel körülvenni magunkat, akik segítenek meglátni az élet pozitív oldalát. Ha a humor az életünk részévé válik, és jókedvűen indítjuk a reggeleket, akkor napközben is lazábban vesszük majd az akadályokat és kevésbé húzzuk fel magunkat apróságokon.
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.