Active Beauty
A legjobb alvópózok a terhesség alatt
Szöveg:
olvasási idő: min
Háton, oldalt vagy hason?

A legjobb alvópózok a terhesség alatt

Kismamaként bizony nem mindegy, milyen pózban alszol. Lehet, hogy korábban imádtál hanyatt fekve aludni, de most egyszerűen rosszul érzed magad ebben a testhelyzetben. Ez egy teljesen normális jelenség, így aggodalomra semmi ok. Alábbiakban megtudhatod, hogy a várandósság során melyik alváspozíció a legideálisabb.

Oldalfekvés
A legtöbb kismama az oldalfekvést tarja a legkényelmesebbnek, ennek ellenére olyan nem igazán szokott történni, hogy ugyanazon az oldalunkon ébredünk, amelyiken elaludtunk. Ennek oka, hogy a nagy pocakkal az éjszaka során egy idő után minden póz kényelmetlenné válik, így muszáj változtatni azon.

Bal oldalon alvás
A várandósság során ez a legideálisabb alvópóz. Ennek oka, hogy ha a bal oldaladon fekszel, akkor a legoptimálisabb a véráramlás. Az sem mellékes, hogy ebben a testhelyzetben nem nyomódnak össze a belső szervek, továbbá bizonyított tény, hogy azok a kismamák, akik a bal oldalukon alszanak, sokkal ritkábban szenvednek gyomorégéstől. Sőt mi több, a kisbaba oxigén- és tápanyagellátása is így a legoptimálisabb.

Jobb oldalon alvás
Kismamaként próbálj minél ritkábban a jobb oldaladon aludni. Egyrészt gyomorégés lehet a következménye, ami megnehezíti az éjszakai pihenést, másrészt romlik a vérkeringésed.

Őszintén a szülés utáni depresszióról


Hason alvás
A várandóság első hónapjaiban sokan még tudnak a hasukon aludni, de a pocak növekedésével ez egyre nehezebbé és kényelmetlenebbé válik. Eleinte azonban semmi sem szól a hason alvás ellen, így ha ez a legkedveltebb alváspózod, nyugodtan aludj így, legalábbis addig, amíg tudsz. Amikor már kényelmetlennek érzed, magadtól át fogsz térni egy másik pózra.

Hypnobirthing



Háton alvás
A várandósság utolsó harmadában az orvosok azt javasolják, hogy a kismamák minél ritkábban vagy egyáltalán ne feküdjenek a hátukon. A legtöbb várandós ösztönösen valamelyik oldalán alszik, mert hanyatt fekve rosszul érzik magukat, esetleg émelyegni kezd.
Nagyon fontos megjegyezni, hogy amennyiben a terhesség végefelé sokat fekszel a hátadon, akkor kialakulhat az úgynevezett vena cava szindróma. A hanyatt fekvés során ugyanis megnyomódik ez a nagyméretű gyűjtőér, aminek következtében romlik a véráramlás. Ez vezethet többek közt keringési zavarokhoz, szédüléshez, izzadáshoz, émelygéshez, légszomjhoz, a legrosszabb esetben pedig akár eszméletvesztéshez is.
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.