Hazai bringautak, amelyeket megéri végigtekerni
Irány a Dunakanyar
Ha Budapestről indulunk, és csodás látványban szeretnénk gyönyörködni, akkor érdemes a Dunakanyar kerékpárúton haladni. A Duna jobb és bal partját is választhatjuk: Budán Békásmegyer irányába lehet elhagyni a várost és Szentendre felé tekerni tovább, a pesti oldalon pedig Dunakeszi felé kell indulni. Mindkét részen egy nagyjából 70 km hoszző szakasz vár bennünket. Ha a jobb parton indulunk el, Tahitótfalunál akár partot is válthatunk a Tildy Zoltán hídon átkelve, majd a másik oldalon, Vácról folytathatjuk tovább utunkat.
A kerékpárút a Dunakanyar gyönyörű városain halad végig, épített és természeti kincsek sora mellett, és kilátókban sincsen hiány: az egyik oldalon Visegrádról, a másik oldalon a Julianus-kilátóból tekinthetjük meg a lenyűgöző panorámát. A kerékpárút egyébként az EuroVelo 6 része, amelyet a „Folyók útvonalának” is neveznek, és az Atlanti-óceántól a Fekete-tengerig húzódik. Összesen 4.700 km hosszú, 6 folyó mentén halad, és az egyik legnépszerűbb EuroVelo útvonal. Az EuroVelo egyébként egy olyan 16 útvonalból álló hálózat, amely az egész kontinenst behálózza, teljes hossza 63.505 km. Magyarországot négy EuroVelo útvonal érinti.
Az év kerékpárútja: a Beregi kör
Több mint 11 ezer bringás szavazott az Év Kerékpárútja pályázatán, amelyet idén ötödik alkalommal írtak ki. A voksoláson ezúttal a Beregi kör kapta a legtöbb szavazatot – már csak ezért is érdemes egyszer végig tekerni. A Gergelyiugornyáról induló, 50 km hosszú kerékpáros túraútvonal szinte végig forgalomtól elválasztott, kitáblázott nyomvonalon halad, és hangulatos falvakat, látványos örökséghelyszíneket érint. A Beregi kör a középkor örökségét és ősrégi vulkánok maradványait mutatja be egy kerékpáros élménytúrára felfűzve, a Tisza felső folyásának csodás környezetével együtt.
Tekerj és frissülj fel a Fertő-tónál
Ha szeretnénk egy külföldi látogatással tarkítani a biciklis túránkat, és közben festői tájakon kerekezni, akkor érdemes a B10-es kiépített kerékpárút felé venni az irányt, amely a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén vezet keresztül Ausztriában és Magyarországon. A Fertő tavat megkerülő útvonal magyar szakasza 38 km hosszú, az osztrák szakasz pedig további 95 km. Ám ha úgy érezzük, hogy ez túl nagy táv, kompjáratokkal akár le is rövidíthetjük az utat, vagy visszatérhetünk a kiindulási ponthoz. A B10-es bicikliút elkerüli a nagy forgalmat, cserébe pedig útközben felfedezhetjük a Fertő tó növény- és állatvilágát, a környező településeket, a kiépített strandoknál pedig napsütéses időben akár mártózhatunk is még egyet.