Active Beauty
Játékos fejlesztők, fejlesztő játékötletek
Szöveg:
olvasási idő: min
Hasznos szórakozás

Játékos fejlesztők, fejlesztő játékötletek

A játék sokkal több kellemes időtöltésnél: a kicsik játszva ismerik meg a világot, így a megfelelően kiválasztott eszközökkel és tevékenységekkel rengeteget tehetsz a gyermeked fejlődéséért – úgy, hogy közben garantált az önfeledt nevetés!

Csecsemőknek


A legkisebbek számára tökéletesek az olyan fejlesztő játékok, amiket felügyelet mellett a karjukra tudsz erősíteni, és bizonyos mozdulatok nyomán hangot adnak. A kiságy fölé szerelhető, forgó, esetleg hangot adó formák is remekül lekötik a baba figyelmét, mint ahogy minden olyan 0 éves kortól használható játék, ami valamilyen formában bemutatja nekik a külvilágot.

Egyre divatosabbak a különböző színeket és tárgyakat bemutató puha kendők, vagy akár az évtizedek óta közkedvelt puha képeskönyvecskék. Ezeknek a fogdosása, markolása, lapozgatása elősegíti a mozgás fejlődését. Az a legjobb, a baba a képekhez valamilyen hangalakot is tud társítani, tehát bátran mondd nekik a látott tárgyak nevét, alkoss belőlük mondatot, szőj belőlük mesét! Az állathangok utánzása például jó móka lehet közben.


Bölcsődés korúaknak


A csecsemőkor után már kezd fontossá válni a családon kívüli közösség, hiszen a kicsit merőben más impulzusok érik a kortársai között, mint otthon. Az, hogy szeretnéd-e bölcsődébe íratni, természetesen egyéni döntés – a lényeg, hogy gondoskodj számára egy vagy több kortárs rendszeres társaságától, hiszen a felügyelet melletti közös játék eleve fejlesztő hatású.

A gyermek fejlettségi szintjének és igényeinek megfelelően fókuszálhatsz a szókincsfejlesztésre, a mozgásra vagy éppen bizonyos finommozdulatokra, akár az evőeszközzel evésre. Az olyan egyszerű játékok mellett, mint a fogócska vagy a bújócska, akár már az egyszerűbb memóriajátékok vagy a bizonyos arckifejezéseket érzelmekhez társító kártyák használata is rendkívül hasznos. Sok csemete ilyenkor kezd rajongani a rajzolásért és a színezőkért, amikhez érdemes a korának megfelelő eszközöket és kifestőket biztosítani.

A pedagógusi szakvélemények megoszlanak ugyan arról, hogy mikortól érdemes elkezdeni egy idegen nyelv megismertetését: vannak, akik szerint már csecsemőkorban, míg mások az iskolás évekig várnának vele, de általánosságban elmondható, hogy a mai multikulturális környezetben egy-egy idegennyelvű mese már óvodáskor előtt is sokat segíthet a későbbi nyelvtanulásban.


Óvodásoknak


Az ovisok már olyan összetett képi feladatok megoldását is élvezik, ahol például el kell dönteni, hogy melyik ábra hiányzik a sorból, hiszen felismerik a színeket és a mintázatokat. Az építőkockázás itt már új szintre emelkedhet, mert azonosítani tudják a szükséges elemeket ahhoz, amit szeretnének felépíteni – ráadásul minél többször csinálják, annál jobban megy majd, és annál inkább garantált a sikerélmény! A számok felismerése és az egyszámjegyű összeadás vagy kivonás is pompás feladat, amivel akár a boltban is leköthetjük a kicsiket, ha például megkérdezzük tőlük: „ha öt almám van, és adok neked kettőt, akkor nekem mennyi marad?”
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.