Active Beauty
Szöveg:
olvasási idő: min
Így válaszolj erre egy interjún

"Meséljen magáról!"

Egy állásinterjún számos olyan helyzet adódhat, ami elbizonytalanít, ezért annyira fontos az alapos felkészülés. Természetesen nem ismerhetünk előre minden kérdést, feladatot és kérést, de van egy bizonyos része ezeknek a szituációknak, ami állandó. Ez pedig nem más, mint a „Meséljen magáról” felszólítás.
Te is kerültél már olyan szituációba, amikor megkértek, hogy mesélj valamit magadról, és hirtelen azt sem tudtad, hol kezd? Egy ilyen helyzet mindig kellemetlen, főleg akkor, ha ez egy állásinterjún szembesülünk vele. Annak érdekében, hogy téged ne akasszon meg ez a feladat, eláruljuk, hogy mit ajánlott válaszolnod.

A legfontosabb szabály: ne arról kezdj el mesélni, milyen kiváló problémamegoldó képességekkel és táblázatkezelő ismeretekkel rendelkezel. Inkább beszélj a korábbi munkáidról, a hobbidról és érdeklődési köreidről, és ezeket hozd összefüggésbe a megpályázott pozícióval.

#1 – Mesélj a korábbi tapasztalataidról és a jelenlegi állásodról
Természetesen nem kell beszámolót tartanod a legutóbbi kirándulásodról (kivéve persze, ha túravezetőnek jelentkezel), inkább arra irányítsd a fókuszt, hogy milyen tapasztalatokat szereztél a múltban, milyen feladataid vannak a jelenlegi munkahelyeden, és ezek hogyan kapcsolódnak a megpályázott álláshoz. Ennek célja, hogy megmutasd a felvételiztető személynek az eddig elért eredményeidet, illetve azt, hogy felelősséget tudsz vállalni.

7 IRODÁRA SZABOTT GYAKORLAT


#2 – Kösd össze az eddig tanultakat azzal, mit szeretnél csinálni a jövőben
Minden munkáltató olyan munkavállalóról álmodik, akinek olyan tapasztalatai és ismeretei vannak, melyek valós és mérhető növekedéshez, eredményekhez vezettek. Ehhez tökéletesen passzol egy olyan történet, aminek a megoldása a Te nevedhez fűződik.

#3 – Mesélj az erősségeidről
Egy állásinterjún nyugodtan dicsekedhetsz és lehetsz büszke az erősségeidre. Ha például profi vagy az információgyűjtésben, nyugodtan beszélj erről. De akár mesélhetsz olyan helyzetekről is, amikor a Te ötleteid vitték sikerre az egész csapatot.

VAN 10 PERCED MAGADRA?


Mit NE tegyél?
  • Soha ne mond el a teljes élettörténetedet, hiszen erre semmi szükség
  • Ne olvasd fel szóról szóra az önéletrajzodat
  • Ne használj feleslegesen szakszavakat
  • Ne felejtsd el elolvasni a megpályázott állás pontos leírását
  • Ne azt helyezd a középpontba, hogy Te mennyire szeretnéd a megpályázott pozíciót, sokkal inkább azt hangsúlyozd ki, hogy Te mennyi pluszt adhatnál hozzá a cég mindennapjaihoz
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.