Mivel töltsük meg az adventi kalendáriumot? 24 fenntartható ötlet
Egy saját készítésű adventi kalendáriummal örömet szerezhetünk szeretteinknek. De mit rejthetünk el a 24 kis ajtócska mögé? Nem mindenki tud vagy szeretne ehhez ajándékot vásárolni. Mert ha még apróságokról is van szó, a vásárolt csecsebecsék sokba kerülnek. Emellett a környezetvédelem sokunk számára egyre fontosabb szerepet játszik. Az alábbiakban 24 fenntartható ötletet mutatunk be, amelyek segítenek megtölteni az adventi kalendáriumot.
Így töltheted meg Te is az adventi kalendáriumot: olcsó, fenntartható, személyes
A hulladékmentesség és a fenntarthatóság egyre több ember életében játszik fontos szerepet. Mindezt egyáltalán nem könnyű összhangba hozni az adventi és a karácsonyi időszakkal, hiszen szívesen lepjük meg szeretteinket valami aprósággal. De ki mondja, hogy csak a vásárolt dolgok számítanak? Épp a saját készítésű ajándékok személyesek igazán, amelyeket az ajándékozott különösen értékelni fog. Bemutatunk 24 ötletet, hogyan lehet megtölteni az adventi kalendáriumot környezet- és pénztárcabarát módon.Hogyan tölthetjük meg az adventi kalendáriumot: ötletek kreatívak számára
- Egy kézzel írt, karácsonyi folytatásos történet 24 oldalon keresztül átvezet az adventi időszakon, és minden nap egy pillanatra elmerülhetünk a várakozás érzésében.
- A versek is alkalmasak arra, hogy megteremtsük a karácsony hangulatát.
- Egy kézzel írott bók minden nap egy különleges gesztust jelent szeretteink számára.
- Közös emlékek élednek fel, ha kinyomtatjuk a kedvenc fényképeinket (pl. a dm-digifoto.hu oldalon), és írunk néhány sort a hátuljukra.
- Egy egyedileg összeállított karácsonyi lejátszási listára mutató link vagy QR-kód fokozza a karácsonyi várakozás hangulatát.
- Híresen finom a rétesed, vagy csodájára járnak az isteni desszertjeidnek? Akkor nyomtasd ki a kedvenc receptjeidet az adventi naptárhoz.
- Az adventi kalendáriumba tehetsz nyomtatott vagy másolt rejtvényeket is, legyen szó sodokuról vagy keresztrejtvényről
Zero waste adventi naptár: Kuponok az alacsony költségvetés jegyében
- Senki sem fog nemet mondani egy fejmasszázs-kuponra, igaz?
- Túl sok sorozat maratont ültél végig a kanapén? Akkor muszáj belekerülnie az adventi kalendáriumba egy korcsolyázására vagy téli sétára szóló meghívónak. (További outdoor ötleteket télre itt olvashatsz)
- Reggel néha nehéz felkelni, különösen, ha odakint hideg, szürke az idő. Egy kupon az ágyba hozott reggelihez még a hétalvóknak is biztosan mosolyt csal az arcára.
- Vaníliás kifli, fahéjas csillagok, mézeskalács – a karácsonyi időszak klasszikusai. Együtt még szórakoztatóbb elkészíteni őket. Ezért nem hiányozhat egy meghívás a közös sütéshez, ha szeretnéd személyes, fenntartható ötletekkel megtölteni az adventi naptárat.
DIY ötletek a saját készítésű adventi kalendáriumhoz
- Legyen szó egy házi készítésű ajakápolóról vagy egy peelingről: számos kozmetikai terméket össze lehet állítani házilag néhány összetevőből. (ötleteket itt találsz)
- A saját készítésű granola sem boszorkányság. (például itt olvashatsz egy receptet)
- Ha már a konyhában vagyunk: biztosan sok csodálatos összetevőt találsz a kamrában, amelyekből egy különleges fűszerkeveréket tudsz összeállítani.
- Kicsit időigényesebb, de rendkívül ízletes: a házi müzliszeletek egészséges nassolnivalók az étkezések között, amelyeknek mindenki örül. (a receptért kattints ide)
- A zero waste rajongók esküsznek rá: maradék anyagokból egyszerűen lehet arctisztító korongokat varrni.
- Régi maradék gyapjúból egyébként házilag is készíthetsz makramé kulcstartót (útmutatót itt találhatsz)
- Aki ügyesen köt vagy horgol, tehet egy saját készítésű fejpántot az adventi naptárba.
- Nemcsak a gyerekek szeretik a házi készítésű gyurmát – stresszes pillanatokban a felnőttek is szívesen nyomkodják, vagy alkotnak belőlük kreatív formákat. (a gyurma receptjét itt találod)
Töltsd meg az adventi kalendáriumot különleges ötletekkel
- Nem kell mindig valami újnak lennie: keress egy különösen szép könyvet a könyvmegállóból, és már be is teheted az adventi kalendáriumba.
- Járj nyitott szemmel: legyen szó egy tobozról vagy dióról, a természet ajándékai mindenütt megtalálhatóak.
- Apropó, természet: a zöldség-, fűszer- vagy virágmag tavaszra szintén jó ötlet az adventi kalendáriumba.
- Nehéz feladat megajándékozni azt, akinek már mindene megvan. Ugyanakkor sokan vannak azok, akik nélkülöznek. Egy apró adomány az adventi kalendáriumban jócselekedetként értelmet nyer és örömet okoz – mindkét félnek.
- Hallottál már a „fordított” adventi kalendáriumról? Itt is érvényes a mottó: jobb adni, mint kapni. Így működik: december 1-jén kiteszünk egy dobozt, amelybe minden nap kerül valami, pl. egy használaton kívüli pulóver a jótékonysági bolhapiacra, egy csomag higiéniai termék vagy egy régi mobiltelefon. Karácsonykor olyan jótékonysági szervezeteknek lehet átadni a doboz tartalmát, amelyek tárgyi adományokat fogadnak.