Active Beauty
Reflexzónamasszázs: A gyógyító pontok alkalmazása
Szöveg:
olvasási idő: min
Az egész testnek jót tesz

Reflexzónamasszázs: A gyógyító pontok alkalmazása

Feszült tarkóizmok, hátfájás, alvászavarok: a reflexzóna masszázzsal enyhíthető panaszok listája rendkívül hosszú.
Szoros vagy magassarkú cipő, hosszú álldogálás vagy gyaloglás – a lábainkat hatalmas terhelés éri. Gyakran azonban elhanyagoljuk őket, pedig épségük az egész test egészségére kihat.

Oda kellene figyelnünk rájuk, mert a testünk minden területe összeköttetésben van a lábfejünk egy-egy pontjával, a reflexzónákkal. Ha egy szakember elkezdi masszírozni ezeket a reflexpontokat, azzal stimulálja az adott ponthoz tartozó szervet, vagy feloldhatja egy testrész izmainak akaratlan feszülését, valamint aktiválja a szervezet öngyógyító mechanizmusait, mondja Jasmin Draxl gyógymasszőr.

A reflexzónamasszázs a világ egyik legősibb gyógyító eljárása. Alkalmazástól függően a masszázs lehet nyugtató, de serkentő hatású is. A reflexológia hatásosságára tudományos bizonyíték ugyan nem áll rendelkezésre, viszont számos tanulmány és beszámoló készült a pozitív hatásairól.

Reflexzóna masszázs: hogyan hat?

A lábon lévő reflexzónák masszírozásánál a zónákra kifejtett nyomásinger hatására impulzus jön létre, amely eljut a központi idegrendszerbe, és ezzel az adott szervhez is. A masszázs során a vérkeringés is fokozódik. Ez az alternatív terápia újra beindítja a (blokkolt) öngyógyító folyamatokat.

A reflexmasszázs rendkívül gyengéd és kellemes, mert nem ott alkalmazzák, ahonnan a fájdalom ered. Hatása közvetlen, mivel a lábfejen található reflexológiai pontokból indul ki.

A masszázs megkezdése előtt a szakember először is jól szemügyre veszi a lábfejet: elváltozásokat, keményedéseket keres rajtuk, majd ezen információk birtokában kezdi meg a kezelést. „A masszázst követő regenerációs fázisnak különösen nagy jelentősége van” – mondja Jasmin Draxl. „Ezért mindig szánjunk elég időt a kezelés utáni pihenésre.” Ezenkívül a masszázs után sokat kell inni, hogy a test sejtjei elég folyadékhoz jussanak.

Hol vannak a reflexzónák?

A lábfejen lévő reflexpontok bizonyos szervekhez, idegekhez, izmokhoz, csontokhoz vagy ízületekhez tartoznak. Ha fáj a lábfejünk egyik része, abból következtethetünk a hozzátartozó szerv vagy izom hogylétére. Nagyvonalakban: a lábfej felső részén lévő reflexpontok a test elülső részével vannak összeköttetésben. A talpon pedig a test hátsó részhez tartozók találhatók.

Részletesen:
  • A lábujjak a fej különböző részeinek képei.
  • A lábfej elülső része és a lábujjak alatti párnák a vállakhoz és a mellkashoz tartoznak.
  • A lábfej középső része a hassal és a háttal van kapcsolatban, a sarok pedig a medencével.
  • A nagylábujjon egy reflexológiás pont az azonos oldali agyféltekre hat közvetlenül, a lábfej belső része pedig a gerincoszlophoz tartozik.
  • Többek között a pajzsmirigy, a tüdő, a szív, a szemek, az orrok, az orrmelléküregek, a máj, az epehólyag, a gyomor és a vesék is összeköttetésben állnak lábon található reflexzónákkal.

Hatás: hogyan segít a reflexzónamasszázs?


A lábreflexzóna masszázs számos egészségügyi panasz és fájdalom kezelésében bizonyult hatásosnak. A reflexzónákra gyakorolt nyomással enyhíthető a fejfájás, a migrén vagy az izomfeszülés okozta fájdalom a fej és vállak területén. Bizonyos krónikus betegségek, mint például a lassan gyógyuló sportsérülések, gyomor- és bélproblémák, menstruációs fájdalmak és az allergia is kezelhető a módszerrel.

A reflexzónamasszázs akut légúti betegségek – mint hörgő-, hólyag- és vesegyulladás – esetén is segít aktiválni az öngyógyító folyamatokat. Alvászavarok, stressz vagy depresszió kiegészítő kezeléseként és kimerültségi állapotok gyógyítására ugyancsak alkalmazzák a célzott reflexpontmasszázst.

A reflexzónák masszírozása: milyen gyakran és milyen hosszan?

Az időtartamra és a gyakoriságra vonatkozóan nincsenek általános szabályok. „Akut panaszok, például menstruációs görcsök esetén egy reflexzónát addig kell masszírozni, amíg enyhülést nem érzünk” – mondja a gyógymasszőr. „Évek óta fennálló krónikus panaszokat, például rendszeres fejfájást, kezdetben heti 2-3 alkalommal ajánlott kezelni. Ezt követően a gyakoriság lassan heti 14 alkalomra is növelhető, 20-30 perces kezelési időtartammal.”
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.