Active Beauty
Dauer: 2 szakértő minden fontosat megoszt erről a klasszikus technikáról
olvasási idő: min
Hullámok

Dauer: 2 szakértő minden fontosat megoszt erről a klasszikus technikáról

Különböző feljegyzések szerint 1906-ban készítették az első dauert. Azonban csak négy évvel később szabadalmaztatták a tartós hullámot. Ezek a dús, göndör fürtök pedig a mai napig nagy rajongótábornak örvendenek! A dm két minőségi oktatójával beszélgettünk a dauert érintő legfontosabb kérdésekről.

Susanne Frobosko és Manuela Fortunat a dm minőségi oktatói. Az ACTIVE BEAUTY-nak megválaszolták a dauert érintő legfontosabb kérdéseket.

Dauer: 8 kérdés és válasz erről a klasszikus frizuráról

Mi a dauer?

A dauer egy olyan női-férfi frizuratrend, ami az 1980-as években ünnepelte nagy áttörését. Lényege az egyenes haj göndörítése, ami a haj keratinjának kémiai reakcióján keresztül következik be.

Léteznek különböző fajtái?

Egyrészt van a dauer, másrészt pedig van a volumennövelő dauer. Ezek optikailag és tartósságukban különböznek egymástól, annak ellenére, hogy az eljárás nagyon hasonló:

  • A dauer erőteljes hullámokat, göndör hajat eredményez, méghozzá hosszabb időn keresztül.
  • A volumennövelő dauer inkább csak dúsítja a hajat, és glamúros hullámokat varázsol.

Mire kell figyelni a folyamat során?

Alapvetően a hajcsavarók behelyezésének módja a döntő, amivel különböző eredményeket lehet elérni:

  • Ha spirál formájú hullámokat szeretnél, akkor a haj esésével merőlegesen kell betenned a hajcsavarókat.
  • Ha hullámokat szeretnél, akkor vízszintesen kell betenni a hajcsavarókat.
  • Amennyiben természetes hatású hullámokra vágysz, akkor a haj növésével megegyezően kell felcsavarnod a tincseidet.
  • A volumennövelő dauer esetében pedig nagyobb csavarók kerülnek a hajba. A legfontosabb, hogy a hajad legfeljebb az álladig érjen.

Milyen hajszerkezet esetén jó választás a dauer?

Függetlenül attól, hogy természetes színű vagy festett a hajad, a dauer mindkét esetben lehetséges. Szőkített haj esetén azonban a fodrász dönti el, hogy célszerű-e daueroltatni vagy sem.

Általában a következő szabály az érvényes: az egészséges és természetes haj viseli a legjobban ezt a kémiai beavatkozást. Festett, nem szőkített haj esetén nem áll semmi a dauer útjában, azonban a kezelések között legalább két hétnek el kell telnie. Daueroltatni még hullámos és göndör haj esetén is lehetséges, sőt mi több, a kezelést követően sokkal szebbé válik a haj szerkezete.

Szőkített hajnál azonban már kevésbé ajánlott a dauer, ugyanis ez a két kémiai kezelés duplán terheli meg a hajszálakat, ami akár súlyos károsodást is okozhat bennük. Ilyen esetben érdemes a hajadat először egy szakemberrel megvizsgáltatnod. Ezen kívül a nagyon hosszú és nehéz haj esetén sem ajánlott a dauer, mert a loknik nem lesznek túl tartósak.

Mennyire tartós a dauer?

Attól eltekintve, hogy a hullámok egy idő után természetesen lenőnek, a dauer alapvetően örökké tart. A hatás azonban idővel egyre gyengébb. Manapság már nem elvárt, hogy három-négy hónapig is kibírja a dauer. Elsősorban trendinek kell lennie. Ahhoz, hogy minél tovább szépek maradjanak a fürtjeid, fokozottan kell figyelned az ápolásukra! A természetes hullámokhoz hasonlóan a dauerolt haj ápolása is sok időt vesz igénybe. Ezt érdemes szem előtt tartanod.

Apropó hajápolás: mire kell figyelni?

Van pár fontos ápolási tipp, amiről semmiképp sem feledkezhetsz meg:

  • A dauer elkészítését követően legalább 48 órán át tilos hajat mosnod.
  • Ahhoz, hogy a göndör fürtjeid sokáig egészségesek és ápoltak legyenek, rengeteg nedvességre van szükségük. Ha ezt nem kapják meg, nem lesznek szépek.
  • Ne használj olyan termékeket, melyek elnehezítik a hajat, mert akkor előbb kiegyenesednek a hullámok.
  • Azok a készítmények bizonyulnak a legjobb választásnak egy dauerolt haj számára, melyek kifejezetten hullámos tincsekre lettek kifejlesztve. Ezek megfelelően hidratálják a hajszálakat. Érdemes göndör hajra való sampont használnod. Ezek mellé pedig válassz megfelelő hajbalzsamot és egy detangler kefét, amivel nem tudsz kárt tenni a fürtjeidben. Továbbá hetente egyszer vigyél fel egy hajpakolást.
  • Egy fontos tipp a fésüléshez: a loknikat mindig nedvesen, a megfelelő kefével fésüld át. Szárazon kárt tehetsz a hajadban.
  • A leave-in termékek, fluidok és hajolajok megvédik a hajat a frizz-től, továbbá nem lesz sprőd hatása.
  • Hajformázáshoz használj hullámos hajra való habot vagy zselét, amit masszírozz be a hajadba, majd egy diffúzor segítségével szárítsd meg a frizurád, vagy hagyd a levegőn megszáradni.
  • Alváshoz válassz selyemből vagy szaténból készült párnahuzatot, így éjszaka sem károsodik a hajad szerkezete.

Szerkesztőségi tipp: Ebben a cikkben megtudhatod, hogyan tudod lenmagzselével hidratálni a hajadat.

Mennyibe kerül a dauer?

Az árak nagyban függenek a hajhossztól, a hajszálak mennyiségétől és a kezeléstől. Ha pontos információra vágysz, ajánlott elmenned egy fodrászhoz, aki helyben tud tanácsot és árajánlatot adni. Így számodra is kiderül, hogy tényleg neked való-e a dauer, vagy sem. Ahogy már fentebb is említettük, arról ne feledkezz meg, hogy a göndör fürtök ápolása és formázása sok időt vesz igénybe.

Milyen dauer-trend vár a nőkre és a férfiakra 2025-ben?

A jövő év trendje: szabadon mozgó, lépcsőzetes haj – az enyhén hullámostól a nagyon göndörig. Különösen azok örülhetnek a lendületesebb tincseknek, akiknek egyenes a hajuk.

Tipp: A french croptól az edgar cutig – tudd meg, hogy melyik férfi frizura a trendi.

x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.