Active Beauty
Hajregenerálás: gazdag hajolajok az egészséges, selymes tincsekért
olvasási idő: min
Hajápolás

Hajregenerálás: gazdag hajolajok az egészséges, selymes tincsekért

A hajolajok természetes módon védik a hajat, ráadásul rendkívül egyszerű a használatuk. Cikkünkben elmagyarázzuk, hogy mi mindenre képesek a hajolajok, továbbá azt is eláruljuk, hogy melyik növényi olaj melyik hajtípushoz illik, illetve milyen hajproblémákra nyújt gyógyírt.

A rendszeres hajformázás, hajegyenesítés és göndörítés, továbbá a festés, illetve a hajgumik gyakori használata igencsak megterhelik a hajat. Egy gazdag ápolószer azonban lezárja a károsodott kutikula réteget, így a sprőd hajat is selymesen puhává varázsolja. Ezekből az ápoló készítményekből szerencsére van natúr változat is. A megfelelő hajolajjal ugyanis tehetsz a töredezett hajvégek és a sprőd tincsek ellen.

A természetes hajolajok bármilyen hajtípus esetén kifejtik fiatalító hatásukat: a száraz és károsodott haj ismét selymesen puha lesz, a fejbőrt pedig értékes tápanyagokkal látják el, továbbá visszaállítják a természetes egyensúlyt. Még a gyorsan zsírosodó hajszálak esetén is hatékony segítségnek bizonyulnak.

Hajregenerálás: mire képesek a hajolajok?

A hajolajok az ájurvédában már évszázadok óta hozzátartoznak a mindennapi ápolási rutinhoz. A fejbőr és a haj mosás előtti beolajozása eltávolítja az elhalt hámsejteket, serkenti a vérkeringést és a hajnövekedést, továbbá fényessé és selymessé varázsolja azt.

Ezen kívül remekül hidratálják a hajat: a hajolajok helyreállítják és kisimítják a haj szerkezetét. A töredezett részeket feltöltik, majd nedvességgel látják a hajszálakat. A rakoncátlan és száraz tincsek ismét selymesek, rugalmasak és könnyen fésülhetők lesznek.

Melyik hajolaj melyik hajtípushoz illik?

Az olajok esetében különbséget teszünk az úgynevezett száradó és a nem száradó olajok között. Utóbbiaknak sűrűbb az állaguk, és nehezebben kimoshatók, mint előbbiek.

Szabály: akinek vékony, sima vagy gyorsan zsírosodó haja van, inkább egy száradó ápoló olajat használjon. Ilyen az argán- és a jojobaolaj.

A nem száradó olajok közé tartozik a búzacsíra-, a kókusz- és a ricinusolaj. Ezek tökéletes választásnak bizonyulnak vastagszálú haj és természetes hullámok esetén.

Száraz haj esetén házilag is készíthetsz intenzív hajkúrát például argánolajból és citromléből.

Zsírosodó haj regenerálása hajolajjal – Hogyan működik?

A gyorsan zsírosodó haj problémáját ugyanúgy lehet orvosolni hajolajjal, mint a száraz fejbőrt, a korpát vagy a viszketést. Ugyanis épp a száraz, károsodott haj miatt termel túl sok faggyút a fejbőr. Ennek következtében a hajtő zsíros lesz, míg a hajszálak szárazak maradnak. A fejbőr pedig viszket vagy korpás lesz.

A mandula-, argán- vagy jojobaolaj minden szükséges tápanyaggal ellátják a fejbőrt, a hajszálakat pedig hidratálják. Ezáltal ismét egyensúlyba kerül a faggyútermelés.
Jó tudni: Ez az 5 tipp segít zsíros haj esetén.

Hajregenerálás: Ezt a 6 hajolajat ismerned kell

  • Argánolaj: Ez a hajolaj Marokkóból származik, és hagyományosan az argánfa gyümölcseiből nyerik. Az Omega-3 és Omega-6 zsírsavaknak köszönhetően bevonja a hajszálakat, és védőréteget képez rajtuk. Ezáltal meg tudod előzni a sprőd, igénybevett és töredezett haj kialakulását. A hajhagymák erősebbek lesznek, és felgyorsul a hajnövekedés. Emellett hidratáltabb, rugalmasabb és fényesebbek lesznek a tincseid.
  • Jojobaolaj: Ez a hajolaj számos értékes vitamint, Omega-6 és Omega-9 zsírsavakat, továbbá antioxidánsokat tartalmaz. A jojobaolaj bejut a hajtüszőkbe, és rendkívül gyorsan beszívódik. Ezáltal rengeteg nedvességhez jutnak a hajszálak, ami főleg igénybevett haj esetén jó. Sima, vékonyszálú tincsekre is ajánlott a jojobaolaj. Kiegyenesíti a hajvégeket, illetve ellenállóbbá és selymesebbé varázsolja a hajszálakat.
  • Mandulaolaj: Ha mandulaolajat szeretnél halolajként használni, akkor mindenféleképp egy hidegen préselt, édes fajtát válassz. Ha a meghámozott és szárított mandulaszemeket hidegen préselik, nem csökken a vitamin- és ásványi anyag tartalmuk. A mandulaolaj intenzíven ápolja a hajat: nedvességgel látja el, rugalmasabbá, vagyis ellenállóbbá teszi a töredezéssel és korpával szemben. Ez a hajolaj továbbá biotint is tartalmaz, ami serkenti a hajnövekedést. A mandulaolajban található zsírsavak védőréteget képeznek a hajszálakon, így védve azokat a káros környezeti behatásoktól.
  • Búzacsíraolaj: Ezt a hajolajat a búzacsírából nyerik a lisztgyártás melléktermékeként. Az olajat hidegen préselik, hogy a búzacsírában található értékes hatóanyagok, az Omega-3 és az Omega-6 zsírsavak mennyisége ne csökkenjen, hiszen ezeket nem tudja a szervezet előállítani. Ennek köszönhetően a búzacsíraolaj selymesen puhává és fényessé varázsolja a száraz hajat, miközben a benne rejlő vitaminok és ásványi anyagok megvédik a káros környezeti hatásoktól és az UV-sugaraktól, továbbá hidratálja a hajszálakat. Ebből kifolyólag a búzacsíraolaj remek napozás utáni ápolótermék. Egyszerűen vidd fel közvetlenül a fejbőrödre, így segít korpa esetén.
  • Kókuszolaj: Ezt a hajolajat a kókuszdió szárított húsából nyerik. Telített zsírsavakat, továbbá olyan ásványi anyagokat tartalmaz, mint a magnézium, a kalcium, a kálium és a foszfor. A zsírsavak rengeteg nedvességgel látják el a hajat, ezért a kókuszolaj tökéletes választásnak bizonyul száraz és sprőd haj esetén. A vastagszálú, hullámos haj is nagyon örül némi kókuszolajos ápolásnak. Ez is vékony védőréteget képez a hajszálakon, így megvédi azokat a káros környezeti hatásoktól, továbbá enyhe UV-szűrőként is működik.
  • Ricinusolaj: Ezt a hajolajat a trópusi Afrikában őshonos fából, a ricinus (latinul: ricinus communis) csíráiból nyerik. A haj mélyebb rétegeibe is bejut, és hidratálja azt. Ezáltal selymesek maradnak a hajszálak, továbbá ellenállóbbá válnak a hajtöredezéssel szemben. Értékes hatóanyagainak hála bármilyen hajtípus esetén jó választásnak bizonyul. Korpa ellen masszírozz be egy-két cseppet belőle a fejbőrödbe, majd hagyd egy éjszakán át hatni. Az irritáció enyhülni fog. Ha a hajvégeket kezeled ricinusolajjal, megelőzheted azok töredezését.
  • Bojtorjángyökér olaj: Ezt a hajolajat a bojtorján növény gyökeréből nyerik. Ez nem egy trendtermék, hiszen már többszáz éve használják orvosi- és ápolókészítmények alapanyagaként. Ez az olaj nem csupán a hajnövekedést serkenti, hanem még hajhullás ellen is hatékony. A száraz, töredezett, illetve korpás hajra is remek gyógyír. Megvédi a hajat a környezeti hatásoktól, továbbá kellemesen puhává varázsolja azt.

Hajregenerálás: a legjobb tippek a hajolajok használatához

Hajmosás előtti használat:

Nagyon sérült haj esetén, illetve az intenzív hatás érdekében a hajmosás előtt, még a száraz tincseket ajánlott hajolajjal kezelni. Főleg a vékonyszálú, gyorsan zsírosodó hajszálak esetében javasolt ez. Ehhez oszlasd el a hajolajat a fejbőrödön és végig a hajszálakban, majd hagyd pár percig hatni.

A fejbőrödet nyugodtan masszírozd át vele. Ezt követően langyos vízzel és samponnal mosd meg a hajad, majd hideg vízzel öblítsd ki. Egy intenzív kúrához akár egy éjszakán át rajta hagyhatod a hajadon az olajat. Ebben az esetben a hajad (és a párnát) tekerd be egy törölközővel. Reggel mosd meg a hajad, majd hideg vízzel öblítsd ki.

Hajmosás közben:

Egy extraadag fényességért és ápolásért oszlass el egy kisebb adagot a száraz hajban. Ezáltal a hajformázás után ápoltak lesznek a hajvégek.

Hajmosás utáni használat:

Göndör fürtök esetén hajmosás után is nyugodtan használhatsz hajolajat. A még nedves hajadon oszlasd el, így optimálisan ápolod a tincseket.

Melyik a legjobb hajolaj a gyorsabb hajnövekedésért, illetve hajhullás ellen?

Nehéz megmondani, hogy melyik hajolaj a legjobb, hiszen ez többek között ízlés kérdése is. Próbáld ki, hogy a te hajadat melyik hajolaj növeszti.

  • Használj például mandulaolajat. A benne található biotin serkenti a sejtek növekedését, ezáltal a hajszálakét is, így dúsabb is lesz a hajad.
  • Az argánolaj is jó választás lehet, hiszen erősíti a hajhagymákat, ezáltal serkenti a hajnövekedést.
  • A bojtorján olajról is úgy vélik, hogy gyorsítja a haj növekedését, és lassítja vagy akár meg is akadályozza a hajhullást.

Tipp: A rozmaringvíz erősíti a fejbőrt és a hajhagymákat, sőt mi több, bizonyos fajtájú hajhullást is képes megelőzni.

Melyik hajolaj a legjobb a fejbőr számára?

Ez attól függ, hogy milyen szükségletei vannak:

  • Érzékeny fejbőr esetén, ami korpásodik, tökéletes választás a jojobaolaj, amiről úgy vélik, hogy gyulladáscsökkentő hatása van, továbbá hidratálja a fejbőrt.
  • Amennyiben száraz és korpás a fejbőröd, akkor a kókuszolajnak ajánlott esélyt adnod. Antibakteriális hatása van, továbbá táplálja a fejbőrt.

Melyik a legjobb hajolaj göndör fürtökhöz?

Göndör haj esetén a szűz olívaolaj a legjobb választás. Mivel hidegen préselt, rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Ehhez nem is kell egy külön hajápoló olajat vásárolnod, nyugodtan használhatod a konyhádban található olívaolajat.

A sűrű olívaolaj körbe öleli a hajszálakat, így védőréteget képez. Ezáltal hidratáltak maradnak a hajszálaid. Göndör fürtök esetén azok szép fényesek lesznek, emellett korpás és száraz fejbőrnél is segítséget nyújt, továbbá a hőtől is megvédi a tincseket.

Hajmosás utáni használat göndör haj esetén:

Ebben az esetben a hajolajat nyugodtan oszlasd el a nedves hajadban. Ezáltal a hajszálak megfelelően hidratáltak és ápoltak lesznek. Így csináld: egy kis mennyiségű olajat oszlass el a tenyeredben, majd masszírozd a hajvégekbe. Vigyázat: Soha ne dörzsöld a hajadba, és mindig hagyd ki a hajtövet. Ahogy az is fontos, hogy olajos hajat sose száríts hajszárítóval, és ne is vasald ki, a hő ugyanis kárt tehet a haj szerkezetében.

Ezek a hajolajok kaphatók a dm Online Shopban:

x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.