A körömápolás klasszikus hibái
A körmeink szépségéért tennünk kell, így rendszeres ápolást igényelnek. Ennek során azonban figyelnünk kell pár dologra, nehogy – legjobb szándékunk ellenére – kárt tegyünk az egészségükben. Cikkünkből kiderül, hogy melyek a leggyakoribb hibák.
#1 – Körömvágás
A körmeinket rendszeresen rövidre kell vágni, pontosabban reszelni, ugyanis az ollóval vagy csipesszel történő vágás során megrepedhet a körömlemez, ezeken a repedéseken keresztül pedig nedvesség és számos kórokozó juthat be, illetve szaporodhat el bennük. A reszelés során arra figyeljünk, hogy mindig egy irányba reszeljünk, ugyanis így tudjuk elkerülni a körömlemez sérüléseit.
AKI MER, AZ SZÍNES SMINKET VISEL
#2 – Körömágybőr levágása
A szép körmöket nem kell mindig lakkozni, hiszen anélkül is jól néznek ki. Ehhez azonban figyelnünk kell azok ápolására, ami magába foglalja a mindennapi olajozást is. Máskülönben körmeink seperc alatt kiszáradnak, aminek következtében apró repedések keletkeznek rajtuk. A körömágyról sem szabad megfeledkeznünk, hiszen azt is helyre kell pofoznunk, arra azonban fokozottan figyeljünk, hogy ne távolítsuk el teljesen, hiszen ez is védi a körmeinket a kórokozóktól. Óvatosan toljuk vissza egy speciális pálcikával, így nem teszünk kárt benne.
#3 – Túl gyakori körömlakkozás
Rengeteg színű körömlakk kapható már, így minden szettünkhöz passzoló körmöket tudunk készíteni. Ennek ellenére néha hagyjuk el a lakkok használatát, hiszen az állandó lakkozás káros lehet,, hiszen körmeink nem tudnak levegőzni, aminek hatására veszítenek rugalmasságukból, így könnyebben törnek. Épp ezért legalább 3-4 naponta adjunk nekik 1 nap szünetet.
LAKKOZÁS NÉLKÜL
#4 – Megelőzés mellőzése
Ha már letört a körmünk, akkor sajnos a legextrémebb ápolási módszer sem fogja újra helyrehozni. Épp ezért olyan fontos, hogy ne csak akkor ápoljuk a körmeinket, amikor már megtörtént a baj, hanem folyamatosan, azaz használjunk hidratáló és körömerősítő termékeket, hiszen így tudjuk megelőzni körmeink megsérülését.
#5 – Nem megfelelő körömforma
Ha megtaláljuk a számunkra megfelelő körömformát, akkor már sokat tettünk annak érdekében, hogy ne törjenek be a körmeink. A hegyes, szögletes és túl hosszú körmök például sokkal könnyebben szakadnak be. A lekerekített forma erre kevésbé hajlamos, ami annak tudható be, hogy nagyobb stabilitást ad a körmöknek, és azok egyenletesebben tudnak nőni.