Az otthoni hajfestés gyerekjáték!
A hajfestés otthon nagy falatnak tűnhet elsőre, amibe csak a legbátrabbak mernek belevágni. Fogadja meg tanácsainkat, hogy a folyamat könnyedén menjen, a végeredmény pedig csodálatos legyen.
Ne mossunk hajat hajfestés előtt!
A hajfestéshez a frissen mosott haj nem ideális! A legjobb, ha egy vagy két nappal a hajmosás után állunk neki a festésnek. Mindig alaposan fésüljük ki a hajunkat előtte és a csinos kis blúzunk helyett húzzunk inkább egy elnyűtt pólót, amit nem sajnálunk, ha festékes lesz.
7 ÚJ HAJSZÍN TAVASZRA, AMIT ÉRDEMES KIPRÓBÁLNI
Ne törekedjünk drasztikus változásra!
Az otthoni hajfestés praktikus és pénztárcabarát megoldás, de vannak határai: házilag nem biztonságos három árnyalatnál többet változtatni a hajszínünkön, mert a végeredmény nemcsak csúnya lehet, de hajszálainkat is rettentően roncsolhatja. Ha tehát ilyesmire készülünk, akkor inkább kérjünk időpontot a fodrászunktól!
Ne higgyünk vakon a doboznak!
A hajfesték dobozáról ránk mosolygó hölgy gyönyörű, a hajszíne pedig egyenesen csodálatos. Ám hogy a miénk is ilyen lesz-e, ha ezt a terméket használjuk? Nos, az igazság az, hogy a hajfesték dobozán látható szín csak akkor garantált, ha hajunk természetes árnyalatú, azaz még sosem volt festve, illetve ha a hajszínünk világosabb, mint az elérni kívánt árnyalat.
Vegyünk két dobozzal!
Ha a hajunk legalább a vállunkig ér, akkor érdemes két doboz hajfestéket vásárolnunk. Az összetevőket pedig tanácsos üvegből vagy műanyagból készült tálkában összekeverni, mert a fémtálban oxidálódhat a festék, így a szín is módosulhat.
Csak a töveket fessük!
Ha csupán a lenövésünket szeretnénk eltüntetni, nem pedig új hajszínt varázsolni magunknak, akkor a hajvégekre ne tegyünk festéket – így megkíméljük őket a vegyi anyagoktól.
HAJÁPOLÁSI MÍTOSZOK: IGAZAK VAGY SEM?
Készítsünk választékot!
Hogy a végeredmény egyenletes, ne pedig foltos legyen, a hajfestésnek középválaszték húzásával kezdjünk neki, amelyet egészen a nyakunkig húzunk. Aztán húzzunk még egy választékot az egyik fültől a másikig, így négy részt kapunk. Egyszerre egy rész befestésével foglalkozzunk, a többit pedig addig csatoljuk félre. Az egyenletes hajszín érdekében a hatóidő letelte után, mielőtt még kiöblítenénk a festéket, vizezzük be kissé a hajunkat és masszírozzuk bele a tincseinkbe a festéket. Így garantáltan nem lesz foltos vagy csíkos a végeredmény.
Ne felejtsük el a hajbalzsamot!
Hajbalzsamot amúgy is tanácsos használni minden hajmosásnál, de hajfestés után szinte kötelező. Hogy miért is? Egyrészt mert a hajbalzsam hidratálja a hajszálakat, amelyek a hajfestés miatt vegyi anyagoknak voltak kitéve, másrészt mert a kondicionáló bezárja a kutikulákat, amelyeket a festék kinyitott. És hogy frissen festett hajunk sokáig megőrizze színét, érdemes szulfátmentes samponnal mosni minden alkalommal – ez ugyanis kíméletesen tisztít és nem fakít.