Active Beauty
Mi van a frufru alatt?
olvasási idő: min
Homlokápolási tippek

Mi van a frufru alatt?

Van, akinek hiperérzékeny a bőre, mások pattanásokkal küzdenek és vannak, akiknek a tág pórusok okoznak gondot. Ha csak azért hordunk frufrut, hogy eltakarjuk ezeket a bőrproblémákat, most bevált tippeket osztunk meg, melyekkel sikeresen felvehetjük a három legnagyobb ellenséggel a harcot.

Pattanások és mitesszerek

Ha gyakran jelennek meg pattanások, mitesszerek a homlokunkon, annak többnyire a túlzott faggyútermelés az oka. Ezeket a bőrproblémákat leginkább hormonális változások, rossz táplálkozás vagy akár a nem megfelelő arcápolási szokások is okozhatják.

AZ A BIZONYOS FRUFRU

Hogyan kezelhetjük?

Ne nyomkodjuk a pattanásokat, mert begyulladhatnak és hegek maradhatnak utánuk, ezt inkább bízzuk kozmetikusra, aki szakszerűen eltávolítja a szennyeződéseket a pórusokból. Használjunk olyan termékeket, amelyek kifejezetten pattanásos bőrre valóak, nem komedogének – azaz megakadályozzák a mitesszerek képződését, nem tömítik el a pórusokat- és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkeznek. Ne használjunk olyan kozmetikumokat, amelyek irritáló összetevőket tartalmaznak, például alkoholt, borsmentát, mentolt, citromot, lime-ot vagy eukaliptuszt.

Vessünk be olyan összetevőket, amik segítenek a bőr zsírosságának normalizálásában! Ilyen például a cink és bizonyos növényi kivonatok. Használjunk niacinamide tartalmú tonikot és szérumot! Az agyagos maszkok is nagyon hatékonyak, mert képesek a pórusok mélyéről is kiszívni a zsiradékot, ezáltal megakadályozni a mitesszerek képződését.

Tág pórusok

A kitágult pórusok leginkább a T-vonalban – a homlok-orr-áll tengely mentén- alakulnak ki. A pórusok szerepe, hogy az olaj a faggyúmirigyekből szabadon a bőrfelszínre távozzon, és hidratálja, védje a bőrünket. A pórusok mérete genetikusan meghatározott, de több okból is nagyobbra tud nőni. A leggyakoribb, inkább fiatalabb korban jellemző ok, hogy a faggyúmirigyek valamiért több olajat termelnek, mint kellene (ez legtöbb esetben hormonális okok miatt van így). Ilyenkor a pórus mérete alkalmazkodik, hogy a nagy olajáramlásnak utat engedjen.

A tág pórusok másik gyakori, inkább idősebb korban jelentkező oka a hosszú időn át tartó napártalom – UV-sugárzásnak kitett bőr-, illetve maga a bőröregedés. A bőr öregedése során a feszességet adó fontos fehérjék, mint a kollagén és az elasztin, száma csökken, ami a pórusok falának a lazábbá válásához vezet.

FRUFRU, AHOGY A SZTÁROK VISELIK

Mit tehetünk a tág pórusok kezelésére?

Amit mindenképpen el kell felejteni, az a szárító hatású pl. alkoholos tonikok használata, mivel ezek fokozott faggyútermelésre ösztökélik a mirigyeket. Helyettük fókuszáljunk inkább a könnyű állagokra: folyadékokat, géleket, tejeket használjunk, amiket akár rétegezhetünk is, ha a bőrünk vízhiányos, és sok hidratálást igényel! Használjunk szalicilsavat (BHA-t) tartalmazó, pórustisztító hámlasztót! A pórusok méretének optimalizálásában segítenek a niacinamid (B3-vitamin) tartalmú bőrápolók.

Száraz, érzékeny, hámló bőr

A száraz, érzékeny bőr gyakran kipirosodik, viszket, hámlik, könnyen irritálódik és akár foltok, apró kiütések is megjelenhetnek rajta. A bőrérzékenységet sok dolog okozhatja: genetikai hajlam, irritáció, összetevő-allergia, valamiféle gyulladás, de akár olyan külső tényezők is, mint a hőmérséklet ingadozása vagy az alacsony páratartalom. Az érzékenység mindig a bőr barrier funkciójának a sérülésével áll összefüggésben. Vagyis, ha érzékeny a bőrünk, az elsődleges feladat bőrünk védőrétegének erősítése és az egyensúlyi állapot visszaállítása.

Mit tehetünk érzékeny bőr esetén?

Ha mi is az érzékeny bőrűek táborába tartozunk, érdemes minél kevesebb terméket használni a mindennapi szépségrutinunkban. Minél kevesebb, és minél egyszerűbb összetevő-listájú kozmetikumokat válasszunk! Minél több összetevője van egy adott terméknek, annál nagyobb a valószínűsége, hogy valamelyiket nem fogja szeretni a bőrünk.

Másik fontos alapelv, hogy kerüljünk mindent, ami irritálhat: az alkoholt, az illatanyagokat, az illóolajakat, a bőrradírokat és arctisztító készülékeket, és tartózkodjunk a nagyon magas hatóanyag-tartalmú formuláktól is. Ehelyett keressük a bőrnyugtató összetevőket a termékekben: az olyan növényi kivonatokat, antioxidánsokat és bőrnyugtatókat, mint például a zöld tea, az édesgyökér-kivonat és az E-vitamin.

x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.