5 jel, hogy ideje munkahelyet váltani
Mindenkinél előfordul, hogy van egy-két rossz napja, vagy akár hete is a munkahelyén, ez a mindennapok velejárója. Viszont, ha már idejét se tudjuk, mikor volt egy igazán jó napunk, vagy élvezetes projektünk, lehetséges, hogy váltanunk kéne. Cikkünkben most összeszedtünk öt, arra utaló jelet, hogy eljött a továbblépés ideje.
- Unalom
Mindannyian unatkozunk néha a munkahelyen, hiszen minden munkaterületen vannak olyan feladatok, amelyek a kevésbé izgalmas kategóriába tartoznak. Azonban, ha többször bámuljuk a falat, mint belemerülve dolgozunk, és munkaóráink során semmi sem tűnik érdekesebb feladatnak, mint a közösségi oldalak pörgetése, akkor jelenlegi pozíciónk nem a legmegfelelőbb számunkra.
ANYA ÚJRA MUNKÁT KERES
- Kihívások hiánya
Az unalomhoz szorosan kapcsolódó munkahelyi tényező a különböző kihívások, nehezebb feladatok megugrása. Ha ez nincsen meg, unatkozni fogunk, nem csak a facebookozással eltöltött munkaórák értelmében, hanem hosszú távon is. Amikor hivatásunkban nem előre haladunk, az nem egy helyben állást, inkább hátrafelé menetelt jelent, ezért a jó munkahely egyik legfontosabb jellemzője, hogy fejlődni tudunk, és ebben segítenek is minket. Ha ez jelenlegi helyünkön nem sikerül, ideje a más irányba haladáson gondolkodnunk.
- Mért kell bemennem?
Ha nem jókedvvel gondolunk munkahelyünkre, nem szeretünk bejárni már jó ideje, esetleg gyomorgörcsünk van a munka gondolatától is, ideje eltöprengenünk azon, mért is vagyunk még itt. Pár rossz nap, vagy egy-egy feladatok miatt terheltebb hét és stresszesebb időszak persze mindig benne van a munkahelyi pakliban, de a hetek, hónapok óta tartó ellenérzés és kedvtelenség már komolyabb problémákra utal.
A TÖKÉLETES ÖNÉLETRAJZ TITKAI
- Túlképzettség, kihasználatlan képességek
Vannak olyan időszakok az ember életében, mikor elfogad egy álláslehetőséget, mert szüksége van a pénzre, a rugalmasságra vagy a biztonságra, de ha ezt tesszük, ne ragadjunk be. Figyeljük folyamatosan a képzettségünknek megfelelő álláshirdetéseket, betöltetlen pozíciókat! Egy képességeihez illő, kihívásokat állító munkakörben sokkal jobban érzi magát mindenki.
- Ellentétes célok
Ma, az önmegismerés és önmegvalósítás korában nagyobb jelentősége van az emberek egyéni küldetéstudatának, értékeinek és céljainak, mint valaha. Ha úgy érezzük, hogy a vállalat, ahol dolgozunk, más értékrendet és missziót képvisel, mindenképp gondolkozzunk el mélyebben a témáról. Vannak súlyosan eltérő pontok a saját, és a munkahelyünk által képviselt érdekekben? Jó embernek érezzük magunkat, amikor cégünknek dolgozunk? Össze tudjuk egyeztetni a munkahelyi és otthoni életünket? Ha úgy érezzük, valami nem stimmel, az jelezheti számunkra, hogy eljött a változás ideje.