Active Beauty
Testpermet: így használd helyesen
Szöveg:
olvasási idő: min
Frissítő

Testpermet: így használd helyesen

Friss és illatos: a testpermetek ápoló hatásúak, emellett kellemes illatot is kölcsönöznek a viselőjüknek. Eláruljuk, milyen fajtái léteznek, és hogyan kell azokat használni.

Mi a testpermet?

Ahogy már a neve is elárulja, ez a termék arra van, hogy befújd vele a testedet. Ápoló tulajdonságai mellett az illata illóolajokra és kellemes aromákra hasonlít.

Mikor viselünk testpermetet?

A hűsítő összetevőket (például aloe verát és zöldteát) tartalmazó termékek remek választásnak bizonyulnak nyáron, ugyanis frissítő hatásuk mellett hidratálják a bőrt. Az is nyugodtan használhat ilyet, aki edzőterembe megy, és azt szeretné, hogy kellemes illata legyen, azonban nem szeretne parfümöt magára fújni. Ebben az esetben a testpermet remek alternatíva. A „2 az 1-ben” készítmények, melyek dezodorként és parfümként is használhatók, szintén tökéletesek ilyen helyzetekben.

Milyen összetevőket tartalmaz a testpermet?

A testspraykben alkohol és illatanyagok vannak. Ehhez társulhatnak még olyan bőrápoló anyagok, mint például az aloe vera vagy a glicerin, melyek hidratálják a száraz bőrt. Más testpermetek pedig egy ismert parfüm könnyedebb változatai. Bizonyos testpermetek még önbarnítóként is használhatók: csillogó részecskéket tartalmaznak, melyektől ízlésesen ragyog a bőr.

Hogyan kell helyesen használni a testpermetet?

1. Ezekre a testrészekre lehet fújni

A testpermetet majdnem az egész testen lehet használni. Ez alól az arc (semmiképp se jusson a szembe, és ne is lélegezd be!), a hónalj és az intim területek jelentenek kivételt. Ha szeretnéd, akkor a ruhádat is befújhatod vele. Ez különösen olyan könnyed anyagok esetén működik, mint a blúzok és nyári ruhák.

2. Így kell helyesen permetezni és adagolni

A legideálisabb, ha kb. 15 centiméter távolságot tartasz, amikor testpermetet használsz. És természetesen ne ess túlzásokba: öt kisebb fújás teljesen elegendő. Később, amikor már kevésbé érezni az illatot, ismét befújhatod magadat. Általában pár órán át érezhető a bőrön.

A testpermet alkoholtartalma magas, és a készítmény gyúlékonyak. Ezért csak jól szellőző helyiségekben vagy a szabadban ajánlott használni.

3. Ne használd napozás előtt

A testpermetet sose használd napozást megelőzően, mert bőrirritációt és pigmentfoltokat okozhat. Mivel pedig nem tartalmaz fényvédőt, semmiképp sem használható naptej helyett.

4. Ne használd bőrirritáció és sebek esetén

Ha seb van a bőrödön, esetleg olyan bőrbetegségben szenvedsz, mint az atópiás ekcéma vagy a rosacea, esetleg leégtél a napon, kiütésed, horzsolásod és nyílt sebed van, semmiképp se használj testpermetet.

5. A testpermet nem arcspray

Tilos az arcba fújni! Ehhez kaphatók speciális arcsprayk, melyek extra nedvességgel látják el az érzékeny arcbőrt.

6. A testpermet nem parfüm

A testpermetnek nem erőteljes az illata, így különösen nyáron használják előszeretettel parfüm helyett. Egyes parfümöknek van testspray megfelelője is, melyeknek hasonló az illata, de nem annyira tartósak, mint például egy eau de toilette.

Tudd meg, hogyan hatnak ránk az illatok!

7. A testpermet nem dezodor

Nyáron, amikor izzadsz, nagyon frissítő a testpermet, ami az enyhe izzadságszagot még el is tudja fedni. Ennek ellenére nincs olyan hatása, mint egy dezodornak, hiszen nem tartalmaz izzadásgátló anyagokat. Ez alól mindössze azok a speciális, „2 az 1-ben” termékek jelentenek kivételt, melyek dezodorok is egyben. Ezeknél azonban ez fel van tüntetve, így ezeket a hónaljban is lehet alkalmazni.

Sose használd közvetlenül borotválkozás után vagy bőrirritációk esetén.

8. A különbség testpermet és bodymist között

A testpermet és a bodymist két nagyon hasonló termék, de utóbbi még könnyedebb. Gyakran természetes hatóanyagokból áll. Közvetlenül zuhanyzás után befújhatod vele a nedves bőrödet, így tartósabb az illata.

Meddig áll el a testpermet?

A testpermetet felbontás után egy éven belül el kell használni. De ha már nincs illata vagy kellemetlen a szaga, ennél korábban is ajánlott kidobni a készítményt.

x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.